Kongre Hakkında

Değerli bilim insanları,

           Kromatografi, İsveçli botanikçi Mikhail S. Tsvet’in 1872 yılındaki keşfinden bugüne kadar gelişimiyle gıda, kozmetik, ilaç, tıp ve tarım gibi birçok alanın vazgeçilmez bir tekniği haline gelmiş, günümüzde hala geliştirilmekte ve iyileştirilmekte olan bir kimyasal ayırma, saflaştırma ve karakterizasyon tekniğidir.

Kromatografi kongresi 21 yıldır kromatografi alanında faaliyet gösteren birçok araştırmacının çalışmalarını paylaştığı ve alandaki yeni/öncü fikirlerin hayata geçirilmesi açısından uygun zeminin hazırlandığı, ulusal olduğu kadar uluslararası katılımda talep gören köklü bir kongredir. Kromatoografi kongresi aynı zamanda birçok akademisyenin ve iş insanının etkileşimini artırarak bilim dünyasına ve endüstriye ulusal ve uluslararası seviyede katkı sağlamaktadır.

Bu yıl 22.si düzenlenecek olan Kromatografi kongresi Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde ve Atatürk Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve TÜBA (Türkiye Bilimler Akademisi) iş birliğinde 11-13 Temmuz tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenecektir. Kongrede, Dünya ve Türkiye çapında kromatografi alanındaki çalışmalarıyla deneyim kazanmış ve bu alanda uzmanlaşmış çağrılı konuşmacılar, özel sektörde yer alan analistler ve dünyaca ünlü kromatografi cihazları, kromatografi sarf malzemelerinin marka temsilcileri, alanda deneyimli ve yeni deneyim kazanmakta olan akademisyenler deneyimlerini paylaşma ve iş birliği yapma imkanları bulacaktır.

Kongremizin sürdürülebilirliğine ve kalitesinin artırılmasına sağladığınız katkılar için teşekkür eder, sizleri aramızda görmekten onur duyduğumuzu belirtmek isteriz.

Temmuzda görüşmek dileğiyle!

 

  

XXII. Kromotografi Kongresi, 2223-B Yurtiçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği ile TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir

  

 

SPONSORLARIMIZ

Bilgisayar Bilimleri Araştırma Ve Uygulama Merkezi